Uživatel nepřihlášen
Wayne Enterprises
RSS kanál blogu
Píše: Bruce Wayne - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Wayne Enterprises

Batman Arkham City Recenze

Pátek 13.6.2014 09:50 - Autor: Bruce Wayne
To se mi líbí

Batman Arkham City RecenzeKonec roku 2011. Je to už více než rok co nás studio Rocksteady překvapilo výbornou hrou z Bamanovského universa 'Batman Arkham Asylum'. Snad jsme si nemyslely, že to tím skončí - jak se říká "Pro velký úspěch opakovat.".

Příběh pokračuje asi rok po událostech prvního dílu 'Arkham Asylum'. Bývalý ředitel Arkhamského ústavu Quincy Sharp, nynější starosta Gotham City se rozhodl ústav zavřít a vytvořit nový. Okolo severní části Gothamu vyrostla obrovská zeď. Všichni původní obyvatelé ústavu jsou převezeni sem. Dochází ke vzniku nového ústavu, o dost většího, takového kde vězni nebudou uzavřeni v celách. Vzniká 'Arkham City'. K vedení vězeňského zařízení se dostává profesor Hugo Strange. Kriminálníci tu získali částečnou svobodu (pořád jsou, ale za zdmi) a město se rozdělilo mezi několik oblastí. Důvodem jsou šéfové oblastí, kteří se nemají příliš v lásce. Proti Arkham City ale vznikla kampaň vedená Brucem Waynem. Nehledě na to, že město přišlo o muzeum, radnici, policejní stanici v severní části a další významné stavby, Waynovi jde spíše o bezpečnost obyvatel a tedy i zrušení vězeňského zařízení. Přímo před branami, kde se kampaň koná Strangeovi jednotky zajmou samotného Bruce Wayna a dostává se do Arkham City jako vězeň. Strange má plán, který během deseti hodin hodlá uskutečnit a zatčení Bruce Wayna je pouze začátek. Naneštěstí Strange zná jeho temné tajemství.

Waynova kampaň
Waynova kampaň
Cože? Bruce Wayne je Batman?
Cože? Bruce Wayne je Batman?

Mezi padouchy nebudou chybět naši starý známý z původního dílu tak ti, které známe komiksů.

A znáte tenhle vtip?
A znáte tenhle vtip?
Máme tu dvě možnosti. Život nebo smrt? Hodíme si mincí?
Máme tu dvě možnosti. Život nebo smrt? Hodíme si mincí?

Do Arkham City se, ale nepodíváme pouze očima Batmana, ale i nové postavy též známé z komiksu – Catwoman. Hraní za ní přináší nový herní zážitek. Bojová komba s ní jsou pravý opak Batmana, který spoléhá na svojí brutální sílu a vážnost... Catwoman sází spíš na rychlost a vtípky.

'Meow'
'Meow'

Prostředí získalo nový vzhled, asi pětkrát větší rozlohu po které budeme s Batmanem plachtit a prozkoumat můžeme opravdu každý kout. Mimo příběhovou linku zde budeme plnit spoustu vedlejších úkolů, které různě budeme nacházet po takto veliké lokaci. A abych toho nevyzradil moc tak zmíním pouze to, že se vrátí Hádankář a jeho výzvy, které jsou oproti Arkham Asylum vážně výzvy. Město tu však není pouze pro vedlejší úkoly – to je pouze vedlejší. Důležitější je však pro úkoly příběhové a i pro ty ho budeme využívat opravdu celé – jednou něco musíme udělat tady poté zase tamhle. Ve městě ale také nejste sami, potulují se zde gangy, tuhle tam zazvoní telefon nebo jen tak při průletu městem slyšíte takové to žalostné volání o pomoc.Příběh samotný dokáže zabrat na patnáct hodin herní doby, ale nedivte se když  po konci hry zjistíte, že máte odehráno například padesát procent. Samotný příběh končí někdy při dvacetisedmi procentech (bez Hádankářových trofejí, a jiných vedlejších úkolů). Po konci hry se vám odemkne tzv. New Game plus ve kterém si opět zopakujete kampaň s veškerým vylepšením na těžkou obtížnost. Hra však tímto svůj obsah nevyčerpala a nabízí nám další možnost k dalšímu zabití 'zbytečného' času. Tou možností je...

Ty by jsi měl ze všech lidí nejvíc vědět, že je to se mnou vážně špatné! :-D
Ty by jsi měl ze všech lidí nejvíc vědět, že je to se mnou vážně špatné! :-D
Co říkáš na mojí novou uniformu?
Co říkáš na mojí novou uniformu?

Challenge Mode. Tento mode známe již z Arkham Asylum, ale připomenu o co se jedná. Jde o boje v arénách ve kterých si musíte vybojovat medaile (nejlépe tři)... K tomu nám dopomáhejte komba. Postupem se nám sice neodemknou nové mapy, ale odemknou se ty samé akorát s těžší obtížností a některými silnějšími nepřáteli. Další výzvou je výzva predátorská ve které musíme udělat tři jasně zadané úkoly během nejkratšího času. Čas nám sice šanci na tři medaile neubírá tudíž je jedno jestli vaše mise bude trvat tři nebo dvacet minut a jde tedy pouze o srovnání v tabulce s jinými hráči.

Bratři jak...
Bratři jak...
... se patří.
... se patří.

Plnění výzev jak v příběhu tak Challenge modu nám dále zpřístupňují sběratelské figurky nebo Arty z tvorby hry. To si můžeme prohlédnout v menu hry.

Zmrzni v pekle!
Zmrzni v pekle!
... narozen v pondělí...
... narozen v pondělí...

Batman jakožto obyčejný člověk nespoléhá pouze na svůj výcvik (který dotáhl na vrchol lidských možností) a na svůj Bat-oblek, který mu chrání nejenom identitu, ale i zdraví. Spoléhá také na svoje hračky schované za jeho multifunkčním opaskem. Ty také od minulého dílu přibyly – dostaneme do rukou např. rušičku střelných zbraní nebo Freezův zmrazovací granát. Každou s těchto hraček si můžeme za nasbírané expy vylepšit.

Crime Alley... Vzpomínka na rodiče.
Crime Alley... Vzpomínka na rodiče.
Co ti všechno musím zlámat aby jsi začal zpívat?
Co ti všechno musím zlámat aby jsi začal zpívat?

Ovládání se od původního dílu příliš nezměnilo – pořád využíváme pravé tlačítko myši k útoku, levé k obraně a mezerník k úskoku. To však neznamená, že nepřibylo něco nového. Sbíráním expů si můžete odemknout různé nové zakončovací chvaty a ovládání se nám ještě rozšíří o klávesy E, R, T a Y. Kromě vylepšení soubojového systému zde přibyla ještě možnost plachtit střemhlav s následným výletem do výšky tudíž se při průletu městem nemusíme vůbec dotknout země.Pro grafické zpracování hry se opět vrací starý dobrý Unreal Engine 3 a od Arkham Asylum opět pozvedl laťku o něco výš. A vypadá vážně skvěle. Než vyšlo tech-demo 'The Samaritan', zdálo se, že ho zde tvůrci využili vážně na maximum. A ještě aby ne – hra dostala DX11 a vylepšené PhysX od nVidia (V základní hře byl však problém s DX11, ale krátce na to vyšel Patch, který to opravil). Umělá inteligence je zde také na vysoké úrovni. Nezasekává se, nepřátelé chodí na obchůzky, baví se mezi sebou, perou se mezi sebou. Když se někam usadíte můžete si vyslechnout jejich rozhovory. Město je prostě živé.

Vítejte v Akrham City
Vítejte v Akrham City

Závěr: Scénáře se opět chopil známý americký scénárista, který je podepsán pod Batman: The Animated Series nebo Batman Beyond - Paul Dini. K dabingu hlavních postav se opět vrací Kevin Conroy jako Batman a Mark Hamill jako Joker.

Jste připraveni na Arkham knight?
Jste připraveni na Arkham knight?
Batman: Arkham City na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Batman: Arkham City
» Více o hře
Líbí se mi
 • Atmosféra/Grafika
 • Příběh
 • Výběr a množství padouchů
 • Prostředí
 • Catwoman
 • Délka
 • Umělá inteligence
 • Dabing
Vadí mi
 • Má cenu se do mínusů vůbec koukat?
Verdikt: Tuto hru by si neměl nechat ujít žádný správný fanoušek Batmana. Pro ty kteří čtou komiksy a viděli každý film a hrají, je právě tato hra povinností. Své si zde najdou i ti, kteří toho o Batmanovi moc nevědí. Hra sbírala vysoká hodnocení a myslím, že by byla klidně i adept na hru desetiletí (kdyby nějaká taková nominace byla).
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Batman Arkham City Recenze
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Bruce Wayne    caukyy: Já si myslím a i z trailerů usuzuji, že sérii zakončí vážně ve velkým stylu... A dle tvrzení autorů - na ten konec jen tak nezapomeneme... :-)Bruce Waynebruce-wayne24219    15.6.2014 12:20 Bruce Wayne

caukyy: Já si myslím a i z trailerů usuzuji, že sérii zakončí vážně ve velkým stylu... A dle tvrzení autorů - na ten konec jen tak nezapomeneme... :-)

caukyy   1x   Arkham Knight musí uzavřít celou sérii dokonale :) pak by to byla jedna z nejlepších herních sérií vůbeccaukyycaukyy13399    14.6.2014 13:24 caukyy

Arkham Knight musí uzavřít celou sérii dokonale :) pak by to byla jedna z nejlepších herních sérií vůbec

FireWolf    shifty: Jo, snažím se to dohrát na 100%, udělat všechny achivy a tak a hru to prodlouží, jenže já bych chtěl víc vedlejších misí, víc hádanek, víc toho, víc tamtoho :D Ale když to City teď zase hraju (tak už počtvrté snad :D) , tak prostě se mi líbí, jak je ta hra odladěná ve všech směrech - ovládání, příběh, město, kde je pořád co dělat, ty výzvy, stealt, soubojový systém (kterého se stále nemůžu nabažit a Batman kopající nepřítele mezi nohy nebo do hlavy, to miluju! :D) atd.
Jinak já fakt doufám, že Arkham Knight posune tu sérii na vyšší level. A dle toho, co jsem viděl v gameplayi, tak k tomu mají fakt nakročeno. A až vyjde AK, tak se zavřu v pokoji, pustím PC, nainstaluju hru a budu pařit, dokud tu hru nedohraju :D A pak si ji dám znovu. A pak zase :D
FireWolffirewolf28784
    13.6.2014 21:03
FireWolf

shifty: Jo, snažím se to dohrát na 100%, udělat všechny achivy a tak a hru to prodlouží, jenže já bych chtěl víc vedlejších misí, víc hádanek, víc toho, víc tamtoho :D Ale když to City teď zase hraju (tak už počtvrté snad :D) , tak prostě se mi líbí, jak je ta hra odladěná ve všech směrech - ovládání, příběh, město, kde je pořád co dělat, ty výzvy, stealt, soubojový systém (kterého se stále nemůžu nabažit a Batman kopající nepřítele mezi nohy nebo do hlavy, to miluju! :D) atd.
Jinak já fakt doufám, že Arkham Knight posune tu sérii na vyšší level. A dle toho, co jsem viděl v gameplayi, tak k tomu mají fakt nakročeno. A až vyjde AK, tak se zavřu v pokoji, pustím PC, nainstaluju hru a budu pařit, dokud tu hru nedohraju :D A pak si ji dám znovu. A pak zase :D

Bruce Wayne    Arkham Knight musí být zase o něco lepší... I když jsem dal 10/10 tak bych to spíš bral jako 20/10... U Arkham Asylum jsem taky dal 10/10 a opodstatnil jsem to tak, že je to hra, která odstartovala Arkhamskou mánii a hodnocení si zasloužila :-D Zde jsem chtěl ještě připsat, že kdybych mohl dal bych 20/10 - tudíž Arkham Knight musí být na 30/10 :-D
Hra je pak je pak ještě prodloužitelná pokud máte Robin Edici nebo DLC s Nightwingem :-) - 100% jsem měl jednou (vše na tři medaile) , ale kvůli přeinstalování Win a GfWL jsem o ty sejvy přišel :-(
Jinak jsem rád, že se článek líbil a díky za příspěvky :-)
Bruce Waynebruce-wayne24219
    13.6.2014 20:34
Bruce Wayne

Arkham Knight musí být zase o něco lepší... I když jsem dal 10/10 tak bych to spíš bral jako 20/10... U Arkham Asylum jsem taky dal 10/10 a opodstatnil jsem to tak, že je to hra, která odstartovala Arkhamskou mánii a hodnocení si zasloužila :-D Zde jsem chtěl ještě připsat, že kdybych mohl dal bych 20/10 - tudíž Arkham Knight musí být na 30/10 :-D
Hra je pak je pak ještě prodloužitelná pokud máte Robin Edici nebo DLC s Nightwingem :-) - 100% jsem měl jednou (vše na tři medaile) , ale kvůli přeinstalování Win a GfWL jsem o ty sejvy přišel :-(
Jinak jsem rád, že se článek líbil a díky za příspěvky :-)

shifty205   1x   Wolf: Tak to zkus dohrát na 100% jako já a tu dobu si hooodně prodloužíš. :-Dshifty205shifty20525266    13.6.2014 20:11 shifty205

Wolf: Tak to zkus dohrát na 100% jako já a tu dobu si hooodně prodloužíš. :-D

FireWolf   1x   Výborná recenze a s hodnocením nesouhlasím :D Dal bych té hře 9/10, protože Arkham Knight bude určitě 10/10! :D (fakt, musí překonat City) . Jinak právě teď hraju hru znovu na NG+ a dělám i ty challenge mapy a je to fakt super (těžké :D) . Krásná ukázka toho, že jde vytvořit hra s perfektním soubojovým systémem a fungujícím a zábavným stealthem. Doporučil bych tu hru fakt každému, protože je to ukázka téměř dokonalé hry :-) (jinak já tam chyby v té hře taky žádné nenašel, jedině kdyby se počítalo i to mezi chyby, že ta hra mohla trvat klidně i o 100 hodin dýl :D)FireWolffirewolf28784    13.6.2014 20:02 FireWolf

Výborná recenze a s hodnocením nesouhlasím :D Dal bych té hře 9/10, protože Arkham Knight bude určitě 10/10! :D (fakt, musí překonat City) . Jinak právě teď hraju hru znovu na NG+ a dělám i ty challenge mapy a je to fakt super (těžké :D) . Krásná ukázka toho, že jde vytvořit hra s perfektním soubojovým systémem a fungujícím a zábavným stealthem. Doporučil bych tu hru fakt každému, protože je to ukázka téměř dokonalé hry :-) (jinak já tam chyby v té hře taky žádné nenašel, jedině kdyby se počítalo i to mezi chyby, že ta hra mohla trvat klidně i o 100 hodin dýl :D)

shifty205   1x   Parádní recenze a ještě lepší hra. :-) A s tou hrou desetiletí se nedá nic jiného než souhlasit. :-D
Bylo by skvělý kdyby AK City překonal, jestli to teda vůbec jde. :-D
shifty205shifty20525266
    13.6.2014 14:29
shifty205

Parádní recenze a ještě lepší hra. :-) A s tou hrou desetiletí se nedá nic jiného než souhlasit. :-D
Bylo by skvělý kdyby AK City překonal, jestli to teda vůbec jde. :-D

O autorovi blogu

Bruce Wayne
Bruce Wayne
Muž, 23 let, České Budějovice

Vítejte na mém profilu!

Jmenuji se Bruce Wayne – jsem miliardář, playboy a filantrop.

Jsem vlastníkem firmy zvané Wayne Enterprises – tedy blog zde na zingu... Píši zde recenze, články a další možné. Ale co píšu to píšu, baví mě to a rád debatuji :-) . Mám svůj názor a rád se o něj dělím.

Jsem hráč co vyrostl spíše na konzoli a to na PS One a PS2… PS3 vystřídali rovnou dva počítače a nyní to kombinuji s hraním na PS4.

"I made a promise on the grave of my parents that I would rid this city of the evil that took their lives"

Tak jo...

Myslím, že nemá cenu vypisovat co všechno mne baví… Zjistil jsem, že poslední dobou se to dost často mění protože vychází stálé nové a nové věci. U her se však stejně pokusím něco vypsat. Vypsal bych nějaký ten žebříček, ale určit jeho pořadí bych musel svést velký souboj sám se sebou…

Mezi mé nejoblíbenější herní díla patří: Batman Arkham Universe, Série Metal Gear Solid, Mass Effect, Zaklínač, Resident Evil/Biohazard a takový jeho odkaz The Evil Within, Crysis, The Last of Us, Uncharted, Max Payne, Bioshock, Deus Ex, Assassin's Creed, Until Dawn… Takže vidíte je toho vážně dost a i víc co jsem zde nenapsal (třeba Old Schoolovky). Samozřejmě to není ani nijak seřazené – vypsal jsem hry co mi zrovna prošli hlavou. Rád hry kupuji a jsem krabičkář…

Z knih a komiksů: nejraději preferuji Batmana, Zaklínače, Pána prstenů, Metro 203_ a jiné.

Filmy a seriály: U filmů se též nejde nějak rozhodnout… Jsou jich kvanta, ale mezi ty nej patří Bondovky, Tarantinovky (žánry sámy o sobě), mafiánské filmy, Sci-fi/Fantasy, Horory, nebo filmy o přežití v postapo světě (Mad Max). V seriálech už však mám svůj Top č. 1 a tím je Britský seriál Červený Trpaslík! A pak už se to veze na The Walking DEAD, Gotham, Dexter, Preacher, Lucifer, South Park, Arrow, Spartacus a stovka dalších. Taky dost ujíždim na trilogii Evil Dead a jeho seriálová verze je dost velkým překvápkem...

"We have been here before. We watch your petty world slumbering. You cannot defy the cold of our steel. You can only surrender."

- King of the Wild Hunt

Muzika: Vyrůstal jsem na německé kapele RAMMS+EIN a na starých klasikách ze staré školy jako Deep Purple, AC/DC, Black Sabbath (Ozzy), Rob Zombie a jiné. Též do mých klasik spadá i Johnny Cash. Preferuji tedy Rock, Metal, Rock 'n' Roll a bla bla bla… Hodně časů strávím při poslechu Soundtracků – Hanz Zimmer a Two Steps from Hell mluví za vše.

Přátelé mě znají pod přezdívkou ScarFace nebo CHUCK... Především jako ScarFace_V8 – ScarFace protože mám hodně rád tento film a V8 protože mám rád Americké osmi-válcové motory.

Můj stroj. A ne – nemyslím Batmobile...

CPU: AMD A8 3870 3.0GHz Black Edition

GPU: AMD Radeon HD 7850 DC2 2GB DDR5

Deska: Gigabyte GA-A75M-UD2H

RAM: Kingston 8GB DDR3

Zdroj: Seasonic 500W

"I'm going to show the Arkham Knight what happens when he messes with my city!"

Tímto bych to chtěl zakončit... Pokud si mě chcete přidat do přátel – přidejte a přidám taky... Budu jenom rád...

Tak Ádios.

Založit herní BLOG