Uživatel nepřihlášen
Wayne Enterprises
RSS kanál blogu
Píše: Bruce Wayne - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Wayne Enterprises

Crysis Recenze

Pondělí 30.6.2014 14:16 - Autor: Bruce Wayne
To se mi líbí

Crysis RecenzeVýtvor z roku 2007 německého studia Crytek, které zahájilo (r)evoluci ve vývoji nadupaných grafických Enginů. Nedávno se mi ve hrách, které musím dohrát objevila trilogie Crysis a první díl jsem dohrál jedním dechem.

Příběh začíná výsadkem pěti speciálních vojáků jednotky Raptor na fiktivní ostrov ve Filipínských vodách Lingsham Island, ze kterého bylo před sedmi dny zachyceno tísňové volání ztracených archeologů. Už při výsadku nešlo všechno tak hladce a po nemalém incidentu se jednotka rozpadla. Postupem příběhu a přes množství padlých Korejců za sebou, zjišťujete, že se na ostrově děje něco divného. Čeká tu na nás daleko větší hrozba než samotní Korejci.

Vtělíme se do kůže Jakea "Nomada" Dunna (ve hře je jmenován pouze jako Nomad), kterého při výsadku sestřelí záhadná neidentifikovatelná věc což způsobí rozházení jednotky různě po ostrově.

Jake 'Nomad' Dunn - Concept Art
Jake 'Nomad' Dunn - Concept Art

NanoSuit: Speciální oblek, který disponuje různými možnostmi a jeho nositeli nabízí schopnosti jako armor, supersílu, superrychlost a neviditelnost. Ale to všechno jenom dočasně - každá schopnost se po čase vybíjí. Nanosuit je to důležitá pomůcka k našemu přežití. A že nás toho čeká opravdu dost.

Nanosuit
Nanosuit
V akci
V akci

NanoSuit nám dopomáhá i k výběru stylu hraní. Můžete celou hrou profrčet Rambo stylem následovanou kulometnou střelbou, výbuchy, rychlou akcí. Dokonce můžete skočit mezi bandu Korejců a vymlátit je pěstmi a nebo můžete hru proběhnout stealth akcí bez povšimnutí a rychlými zabitími.

Nestál zde domek? ... Co na mne tak koukáte?Já to nebyl!
Nestál zde domek? ... Co na mne tak koukáte?Já to nebyl!
Podívejte se na ten lišácký pohled Psycha... On ten domek zbořil!
Podívejte se na ten lišácký pohled Psycha... On ten domek zbořil!

Je přece jisté, že hra je Sci-fi FPS tudíž není žádné tajemství či vyzrazení, že hrozba je mimozemského původu.

Začíná tu být pěkná zima...
Začíná tu být pěkná zima...
A co je zase tohle? Je čas si zahrát na shovku!
A co je zase tohle? Je čas si zahrát na shovku!

Dodatky: Hra jako sci-fi střílečka neobsahuje žádné reálné zbraně. Každá je však detailně i zvukově propracovaná. Některé částečně vycházejí z reálných zbraní, ale jsou odlišené na detailech. Taky je to budoucnost - vývoj zbraní přece nezamrzl na  Vz. 58, AK-47 či M16 a do roku 2020 se vyvíjely dál. Ale to není všechno! Dále si můžeme zvolenou zbraň obohatit o tlumič, dálkové a laserové zaměřovače, svítilnu atd. v nabídce je toho dost. Také dostaneme možnost si zastřílet ze zbraně mimozemského původu. Vozidla se tu už ale moc nevyvinuly, leda by armáda stále jezdila v něčem co se podobá Hummeru H1 z roku 1983. Není to ale všechno v čem se můžeme povozit. Jsou tu ještě civilní pick-upy, náklaďáky, tanky a dokonce se i proletíme tryskovým V-TOLem.Hratelnost: Ovládá se jako běžná střílečka - WSAD, Shift, mezerník, myš. K výběru schopností se po stisknutí daného tlačítka objeví kruh, ze kterého si vybereme jednu schopností.Hra se dá při normální obtížnosti dohrát za nějakých šest až sedm hodin. Není však nad to si hru prodloužit porozhlédnutím se po krásném okolí.Multiplayer: Crytek přišel s úplně novým druhem hry více hráčů. Obrovské mapy jsou určeny oficiálně až pro 32 hráčů – píši oficiálně neboť jsem se dostal na server kde nás bylo 64. Bojovat zde budeme v klasickém Deathmach jmenovaném jak Instant Action. Tým Deathmach je zde jako jako Power Strugle, ve kterém se dostaneme do NanoSuitu vojáka Amerického Delta Force nebo Korejského KLA. Musíme obsazovat energetické věže a vytvořit jadernou zbraň ke zníčení nepřátelské základny. Krom již zmíněného Nanosuitu zde dostaneme zbraně jak klasické tak ty mimozemské a bojovat se nebude pouze pěšky – do rukou se nám dostanou vozidla od klasického Pick-Upu, až po tank. Vzdušné síly nám půjčí vrtulníky a V-Toly.

Na shovku už nehraju!
Na shovku už nehraju!
Hm... Smůla... Já hraju!
Hm... Smůla... Já hraju!

Grafika a UI: Hra je poháněna tehdy (r. 2007) už nadčasovou technologií a tou byl CryEngine 2. Nejenže přinesl nabušenou grafiku, nádherné prostředí ostrova, propracované postavy, perfektních efekty a zvuky, ale i částečnou destrukci. Šli tu kácet stromy a bourat domky (a k tomu stačili pouze naše pěsti). Umělá inteligence je  tu také perfektní avšak spíš bych řekl, že je hlavně limitována obtížností - příklad - když se blížíte zepředu ke Korejci neviditelní na normální obtížnost tuší, že u něj někdo je, ale od těžké obtížnosti a výš už radši ani neváhá a střílí. Bugům se hra vyhýbá celkem slušně, ale jsou tu takový ty WTF momenty kdy prostě jenom tak z ničeho nic zemřete. Hra využívá funkce DX9 i DX10.

Připraveni na Maximální hru?
Připraveni na Maximální hru?

Screenshoty pocházejí z mé vlastní hry.

Crysis na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Crysis
» Více o hře
Líbí se mi
  • NanoSuit
  • Příběh
  • Grafika
  • Ostrov
  • Svoboda
  • Zbraně
Vadí mi
  • WTF momenty?
Verdikt: Crysis je taková hra kterou by si fanoušek jak klasických stříleček tak sci-fi neměl nechat ujít. Nejde pouze o chladnokrevné zabíjení a hra nám dává možnost taktizovat. Já sám už ani nepočítám kolikrát mám hru dohranou.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Crysis Recenze
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
bildo   1x   Nejlepsi Crysis hra !bildobildo1021    2.7.2014 07:01 bildo

Nejlepsi Crysis hra !

Bruce Wayne   1x   Jsem rád, že se článek líbí :-)
Dle mě je tato hra a převážně i oproti některým dnešním hrám naprostý skvost... Výborný příběh, grafické zpracování a svoboda...Hra snad těžko omrzí a určitě si tu desítku zaslouží :-)
Bruce Waynebruce-wayne24219
    1.7.2014 11:25
Bruce Wayne

Jsem rád, že se článek líbí :-)
Dle mě je tato hra a převážně i oproti některým dnešním hrám naprostý skvost... Výborný příběh, grafické zpracování a svoboda...Hra snad těžko omrzí a určitě si tu desítku zaslouží :-)

ThainDegu   1x   fajn článek, fajn hra :)ThainDeguthaindegu27578    30.6.2014 17:49 ThainDegu

fajn článek, fajn hra :)

sajrajtek   1x   Za článek :thumbup: a za hru :dance: :thumbup: :dance: :thumbup: :dance: :thumbup: :-)sajrajteksajrajtek5392    30.6.2014 16:18 sajrajtek

Za článek :thumbup: a za hru :dance: :thumbup: :dance: :thumbup: :dance: :thumbup: :-)

O autorovi blogu

Bruce Wayne
Bruce Wayne
Muž, 23 let, České Budějovice

Vítejte na mém profilu!

Jmenuji se Bruce Wayne – jsem miliardář, playboy a filantrop.

Jsem vlastníkem firmy zvané Wayne Enterprises – tedy blog zde na zingu... Píši zde recenze, články a další možné. Ale co píšu to píšu, baví mě to a rád debatuji :-) . Mám svůj názor a rád se o něj dělím.

Jsem hráč co vyrostl spíše na konzoli a to na PS One a PS2… PS3 vystřídali rovnou dva počítače a nyní to kombinuji s hraním na PS4.

"I made a promise on the grave of my parents that I would rid this city of the evil that took their lives"

Tak jo...

Myslím, že nemá cenu vypisovat co všechno mne baví… Zjistil jsem, že poslední dobou se to dost často mění protože vychází stálé nové a nové věci. U her se však stejně pokusím něco vypsat. Vypsal bych nějaký ten žebříček, ale určit jeho pořadí bych musel svést velký souboj sám se sebou…

Mezi mé nejoblíbenější herní díla patří: Batman Arkham Universe, Série Metal Gear Solid, Mass Effect, Zaklínač, Resident Evil/Biohazard a takový jeho odkaz The Evil Within, Crysis, The Last of Us, Uncharted, Max Payne, Bioshock, Deus Ex, Assassin's Creed, Until Dawn… Takže vidíte je toho vážně dost a i víc co jsem zde nenapsal (třeba Old Schoolovky). Samozřejmě to není ani nijak seřazené – vypsal jsem hry co mi zrovna prošli hlavou. Rád hry kupuji a jsem krabičkář…

Z knih a komiksů: nejraději preferuji Batmana, Zaklínače, Pána prstenů, Metro 203_ a jiné.

Filmy a seriály: U filmů se též nejde nějak rozhodnout… Jsou jich kvanta, ale mezi ty nej patří Bondovky, Tarantinovky (žánry sámy o sobě), mafiánské filmy, Sci-fi/Fantasy, Horory, nebo filmy o přežití v postapo světě (Mad Max). V seriálech už však mám svůj Top č. 1 a tím je Britský seriál Červený Trpaslík! A pak už se to veze na The Walking DEAD, Gotham, Dexter, Preacher, Lucifer, South Park, Arrow, Spartacus a stovka dalších. Taky dost ujíždim na trilogii Evil Dead a jeho seriálová verze je dost velkým překvápkem...

"We have been here before. We watch your petty world slumbering. You cannot defy the cold of our steel. You can only surrender."

- King of the Wild Hunt

Muzika: Vyrůstal jsem na německé kapele RAMMS+EIN a na starých klasikách ze staré školy jako Deep Purple, AC/DC, Black Sabbath (Ozzy), Rob Zombie a jiné. Též do mých klasik spadá i Johnny Cash. Preferuji tedy Rock, Metal, Rock 'n' Roll a bla bla bla… Hodně časů strávím při poslechu Soundtracků – Hanz Zimmer a Two Steps from Hell mluví za vše.

Přátelé mě znají pod přezdívkou ScarFace nebo CHUCK... Především jako ScarFace_V8 – ScarFace protože mám hodně rád tento film a V8 protože mám rád Americké osmi-válcové motory.

Můj stroj. A ne – nemyslím Batmobile...

CPU: AMD A8 3870 3.0GHz Black Edition

GPU: AMD Radeon HD 7850 DC2 2GB DDR5

Deska: Gigabyte GA-A75M-UD2H

RAM: Kingston 8GB DDR3

Zdroj: Seasonic 500W

"I'm going to show the Arkham Knight what happens when he messes with my city!"

Tímto bych to chtěl zakončit... Pokud si mě chcete přidat do přátel – přidejte a přidám taky... Budu jenom rád...

Tak Ádios.

Založit herní BLOG