Uživatel nepřihlášen
Wayne Enterprises
RSS kanál blogu
Píše: Bruce Wayne - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Wayne Enterprises

Crysis Warhead Recenze

Čtvrtek 3.7.2014 17:26 - Autor: Bruce Wayne
To se mi líbí

Crysis Warhead RecenzePoté co nás studio Crytek uchvátilo svým počinem z roku 2007 Crysis a jeho nadčasovým grafickým zpracováním, rok poté se na scéně objevil datadisk od maďarské pobočky – Crysis Warhead.

Příběh se odehrává paralelně s příběhem z Crysis akorát se převtělíme do kůže bývalého člena Britských SAS a současného člena U.S. Army Delta Force - Michael 'Psycho' Sykes. Psycho byl vybrán mezi ty, kteří dostali unikátní obleky zvané Nanosuit a byl vyslán s týmem Raptor na Lingshamovi ostrovy. Psycho je oproti svému protějšku Nomadovi výbušnější povahy a svižnější akce. Také překypuje svým britským temperamentem s využíváním klasických britských hlášek a čestností.

Příběh na rozdíl od Nomadova příběhu přináší více emočních prvků a více informací o postavě Psycha díky kterým si tuto postavu oblíbíte.

Michael 'Psycho' Sykes
Michael 'Psycho' Sykes

Ale abych to nezakecal - po Psychovo charakteru je načase nastínit příběh. Ten začíná v místě kdy se na rozkaz Psycho odtrhl od týmu Raptor aby působil na druhé straně ostrova. Zde Psycho přichází pod jiné velení a dostává se do kontaktu s pilotem jménem Sean O'neil se kterým Psycho už dřív zažil akci zvanou 'Operace Fort Lancaster' o které se dozvídáme v průběhu hry (snad o tom bude příští hra). Příběh se po značnou část hry točí kolem záhadného kontejneru, který musíme získat z rukou Korejců.

I'm British you muppet!
I'm British you muppet!
Onen záhadný kontejner.
Onen záhadný kontejner.

Hratelnost: Ta se od prvního dílů nezměnila – stále je to střílečka s pohledu první osoby což mě přivádí k prvkům. Opět zde máme NanoSuit, který z nás na bojišti dokáže udělat doslova Ramba a nebo naopak dokonalého Predátora. Nejenom že nám v modu Armor poskytuje ochranu před zraněním, propůjčí nám schopnosti jako superrychlost, supersílu nebo neviditelnost. Všechno ale ovšem dočasně – záleží na tom jak je budeme využívat. Pak už akorát záleží na obtížnosti hry. Zbraně se změnily pouze na texturách a některé i na skinech. Vozidla - ke klasickému 'Hummeru' známého z prvního dílu zde přibyl obrněnější transportér s různými kulomety.

'Humwee' a obrňák...
'Humwee' a obrňák...
... ve většině případech skončí takhle.
... ve většině případech skončí takhle.

Hra , která vás stejně jako předchůdce od začátku do konce chytne a těžko vás pustí se dá dohrát okolo čtyř hodin. Ale proč se opět nepokochat po okolí?

Grill party se nevyvedla...
Grill party se nevyvedla...
... tak to asi zajdu na drink do báru.
... tak to asi zajdu na drink do báru.

Multiplayer: Je rozsáhlejší jak v původním Crysis o více map a pár nových modů jak oficiálních tak fanouškovských. Oficiálně sem přibyl jeden tvz. Team Instant Action což je klasický Team Deathmach. Od fanoušků je zde přidán například Zombie mod. Opět zde budeme stát na straně USA nebo KLA. NanoSuit který oblékneme i zde, představuje tu pravou podstatu Multiplayeru. Dále nabízí obrovskou škálu zbraní, které známe z kampaně od klasických útočných pušek, brokovnic či odstřelovacích pušek přes raketomety a silnější speciály po zbraně mimozemské. Na tak obrovských mapách které hra nabízí, by bylo na dlouho to uběhat pěšky a nechybí tu tedy ani dopravní prostředky. Pozemní síly klasické 'Hummery', obrněná vozidla až po tanky. Vzdušné síly zase nabízejí bojové vrtulníky či tvz. konvertoplány – V-toly. Nechybějí tu ovšem ani čluny. Oficiální počet hráčů je opět 32 plus výjimky a map je 21.Základní hra nemá zabudovaný Multiplayer. Ten je dodán ve formě druhého disku – Crysis Wars.


Grafika a UI: Warhead běží na stejném enginu jako jeho předchůdce na CryEngine 2. Grafika, kterou se chlubí předchozí Crysis a která hravě strčí do kapsy i spoustu novějších titulů – Crysis Warhead pozvedl opět o něco výš a při nastavení detailů na tvz. Fanatik přináší hotovou slast pro oči. Prostředí i postavy v něm působí mnohem více propracovaněji a textury jsou o dost ostřejší. Jinak při pohledu na prostředí tomu možná napomáhá jiné nasvícení okolí protože v nočních misích, v misích kdy nás neoslňuje slunce a v misích kdy okolí zahalí led jsou obě hry zcela identické možná v jedničce i lepé vypadající. Co tu vypadá hodně dobře a určitě si toho všimnete je rozježděný terén (písek, bahno) vozidly. Plameny také vypadají více realističtější a to především při výbuchu nějakého objektu. Ale abych stále jenom nechválil...

Umělá inteligence je také na výborné úrovni podobně jako v jedničce ovšem limitování je opět na obtížnosti.Tak ty jseš tady novej... Tak já ti ukážu jak to tady chodí!
Tak ty jseš tady novej... Tak já ti ukážu jak to tady chodí!
V klidu... Jenom tudy prolétám.
V klidu... Jenom tudy prolétám.

… v některých sekvencích jsou ale dost vidět odfláknuté animace – není jich sice tolik, ale praští to do očí a líbit se to moc nebude. S vylepšenou grafikou přišly i nějaké ty problémy/bugy.  Sám jsem žádný větší problém neměl, případně se jednalo o problikávání textur v okolí (u mě tedy pouze v jedné misi). Byl jsem však informován o bugu kdy vy i nepřátelé ze zbraní pálíte místo střel slepice. V tu chvíli jste nesmrtelní a i nepřátelé jsou nesmrtelní i když do nich jdete pěstmi. Zabijí je pouze výbušniny jako granáty nebo miny. Vás už pak zabije pouze 'WTF moment'? Ano je zpátky a v plné parádě - je to ten moment kdy vás hra prostě z ničeho nic zabije. Hra opět podporuje využití DX9 i DX10.

Další? Že se vůbec snažíš... 8-).
Další? Že se vůbec snažíš... 8-).
Ahoj kamaráde...
Ahoj kamaráde...

Všechny screeny opět pocházejí z mé vlastní hry :-) ... A komu se to nelíbí ať si to vyřídí...

... se mnou!
... se mnou!
Crysis Warhead na PC Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Crysis Warhead
» Více o hře
Líbí se mi
  • Psycho
  • Příběh
  • Grafika
  • Akce
  • Soundtrack
  • Druhá strana ostrova
Vadí mi
  • Krátkost příběhu
  • Bugy, z kterých jsem sice většinu sám nezažil
  • WTF momenty
Verdikt: Hra i přes některé nedostatky si nezaslouží aby byla zanedbána a měl by si jí zahrát každý kdo má rád první Crysis, akci ve vysokých otáčkách a britský humor hlavního hrdiny.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Crysis Warhead Recenze
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Bruce Wayne    Díky moc :-) Asi se už dost opakuji, ale vždycky jsem rád když se článek líbí :-)
Crysis jsem měl vždycky rád a vždycky jsem chtěl o něm něco napsat... Každá hra vždycky přinesla něco nového :-) ...
CasH1scz: Crysis bylo vždycky spíše 'stand-alone'... V Crysis WH bylo ale více situací kdy jsi bojoval po boku parťáků... A na konci hry i částečně po boku Korejců :-D ... Jinak teď makám na druhém dílu :-)
Bruce Waynebruce-wayne24219
    4.7.2014 16:41
Bruce Wayne

Díky moc :-) Asi se už dost opakuji, ale vždycky jsem rád když se článek líbí :-)
Crysis jsem měl vždycky rád a vždycky jsem chtěl o něm něco napsat... Každá hra vždycky přinesla něco nového :-) ...
CasH1scz: Crysis bylo vždycky spíše 'stand-alone'... V Crysis WH bylo ale více situací kdy jsi bojoval po boku parťáků... A na konci hry i částečně po boku Korejců :-D ... Jinak teď makám na druhém dílu :-)

sajrajtek   1x   Za článek :thumbup: a za hru opět :thumbup: :-) :thumbup: :-) :thumbup: :-)sajrajteksajrajtek5392    4.7.2014 12:10 sajrajtek

Za článek :thumbup: a za hru opět :thumbup: :-) :thumbup: :-) :thumbup: :-)

CasH1Scz   1x   Tohle jsem hrál kdysi dávno, už si to ani moc nepamatuji. :D
Myslím si, že je to spíš "Stand-Alone"

Jinak pěkné počtení a doufám, že budou i ostatní díly. . )
CasH1Sczcash1scz29009
    4.7.2014 09:38
CasH1Scz

Tohle jsem hrál kdysi dávno, už si to ani moc nepamatuji. :D
Myslím si, že je to spíš "Stand-Alone"

Jinak pěkné počtení a doufám, že budou i ostatní díly. . )

O autorovi blogu

Bruce Wayne
Bruce Wayne
Muž, 23 let, České Budějovice

Vítejte na mém profilu!

Jmenuji se Bruce Wayne – jsem miliardář, playboy a filantrop.

Jsem vlastníkem firmy zvané Wayne Enterprises – tedy blog zde na zingu... Píši zde recenze, články a další možné. Ale co píšu to píšu, baví mě to a rád debatuji :-) . Mám svůj názor a rád se o něj dělím.

Jsem hráč co vyrostl spíše na konzoli a to na PS One a PS2… PS3 vystřídali rovnou dva počítače a nyní to kombinuji s hraním na PS4.

"I made a promise on the grave of my parents that I would rid this city of the evil that took their lives"

Tak jo...

Myslím, že nemá cenu vypisovat co všechno mne baví… Zjistil jsem, že poslední dobou se to dost často mění protože vychází stálé nové a nové věci. U her se však stejně pokusím něco vypsat. Vypsal bych nějaký ten žebříček, ale určit jeho pořadí bych musel svést velký souboj sám se sebou…

Mezi mé nejoblíbenější herní díla patří: Batman Arkham Universe, Série Metal Gear Solid, Mass Effect, Zaklínač, Resident Evil/Biohazard a takový jeho odkaz The Evil Within, Crysis, The Last of Us, Uncharted, Max Payne, Bioshock, Deus Ex, Assassin's Creed, Until Dawn… Takže vidíte je toho vážně dost a i víc co jsem zde nenapsal (třeba Old Schoolovky). Samozřejmě to není ani nijak seřazené – vypsal jsem hry co mi zrovna prošli hlavou. Rád hry kupuji a jsem krabičkář…

Z knih a komiksů: nejraději preferuji Batmana, Zaklínače, Pána prstenů, Metro 203_ a jiné.

Filmy a seriály: U filmů se též nejde nějak rozhodnout… Jsou jich kvanta, ale mezi ty nej patří Bondovky, Tarantinovky (žánry sámy o sobě), mafiánské filmy, Sci-fi/Fantasy, Horory, nebo filmy o přežití v postapo světě (Mad Max). V seriálech už však mám svůj Top č. 1 a tím je Britský seriál Červený Trpaslík! A pak už se to veze na The Walking DEAD, Gotham, Dexter, Preacher, Lucifer, South Park, Arrow, Spartacus a stovka dalších. Taky dost ujíždim na trilogii Evil Dead a jeho seriálová verze je dost velkým překvápkem...

"We have been here before. We watch your petty world slumbering. You cannot defy the cold of our steel. You can only surrender."

- King of the Wild Hunt

Muzika: Vyrůstal jsem na německé kapele RAMMS+EIN a na starých klasikách ze staré školy jako Deep Purple, AC/DC, Black Sabbath (Ozzy), Rob Zombie a jiné. Též do mých klasik spadá i Johnny Cash. Preferuji tedy Rock, Metal, Rock 'n' Roll a bla bla bla… Hodně časů strávím při poslechu Soundtracků – Hanz Zimmer a Two Steps from Hell mluví za vše.

Přátelé mě znají pod přezdívkou ScarFace nebo CHUCK... Především jako ScarFace_V8 – ScarFace protože mám hodně rád tento film a V8 protože mám rád Americké osmi-válcové motory.

Můj stroj. A ne – nemyslím Batmobile...

CPU: AMD A8 3870 3.0GHz Black Edition

GPU: AMD Radeon HD 7850 DC2 2GB DDR5

Deska: Gigabyte GA-A75M-UD2H

RAM: Kingston 8GB DDR3

Zdroj: Seasonic 500W

"I'm going to show the Arkham Knight what happens when he messes with my city!"

Tímto bych to chtěl zakončit... Pokud si mě chcete přidat do přátel – přidejte a přidám taky... Budu jenom rád...

Tak Ádios.

Založit herní BLOG