Uživatel nepřihlášen
Wayne Enterprises
RSS kanál blogu
Píše: Bruce Wayne - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Wayne Enterprises

Preview: Assassin's Creed Rogue - V roli lovce asasínů

Sobota 8.11.2014 22:46 - Autor: Bruce Wayne
To se mi líbí

Preview: Assassin's Creed Rogue - V roli lovce asasínůAni po připravovaném titulu Assassin's Creed Unity, Ubisoft nezavrhlo konzole dnes už starší generace. Unity se na ně však nedostane. Pro Oldgen je připravován ještě jeden a už asi poslední unikátní díl – Assassin's Creed Rogue.

Další výprava do 18. století

Příběh bude zasazen do poloviny 18. století kdy zuřila Sedmiletá válka v letech 1756-1763 (hra však bude zasazena do let 1752-1761). Zavádí nás do severní Ameriky kde budeme prozkoumávat vody zamrzlého severního Atlantiku, Apalačské údolí na východě USA a New York. Příběh budeme sledovat očima irského ex-asasína a nynějšího lovce asasínů Shaye Patricka Cormaca. Uvidíme celý jeho postup přeměny z dříve dobrodružného asasína v odhodlaného templáře. Mezi asasíny se rozrůstá boj o moc což kompletně ničí podstatu samotného řádu. Při pokusu o likvidaci Cormaca asasíny, kteří ho zradili se přidal k teplářům. Vrhneme se do velkého lovu bývalých spolubojovníků řádu, po kterých musíme jít odlišným stylem boje proti dobře cvičeným bojovníkům.


Na rozdíl od svého plnohodnotného protějšku AC Unity, tento díl nebude obsahovat žádnou možnost kooperace nebo multiplayeru.

Přepravu přes moře nám bude zajišťovat škuner nazvaný Morrigan. Bude disponovat minomety, klasickými děly v přední a boční části lodi nebo klasický útok klounem. Otočná děla vystřídaly kulomety a vybuchující sudy vystřídal hořlavý olej, kterým můžeme zapálit hladinu vodní plochy. Přepadávání lodí od AC IV Black Flag se příliš nezměnilo – rozbombardujete nepřátelskou loď, nalodíte se a po krátké animačce dostanete tři možnosti co s lodí udělat. Buďto nechat vlastní loď opravit, naverbovat posádku a nebo je ušetřit a zabrat jejich loď. Za kormidlem Morriganu jistě strávíme mnoho času.


Dosáhnu konce své cesty. Lov mne vedl k zapomenutým koncům tohoto světa. Přešlé období mi vykreslovali pravdu hluboko do temnoty. že své vykoupení naleznu v popelu. Musím spálit minulost a dát věci do pořádku. Jednou jsem asasín, nyní jejich pronásledovatel a musím zničit ty, které jsem kdysi nazýval bratry. Vítr je klidný a já jsem lovec...Krom nového plavidla přibyly i různé zbraně na různé druhy munice a hlavně pro nenápadný postup – jako šipky uspávací nebo berserkové. Tyto bojové látky se skladují i v plynné podobě uskladněné v sudech. Krom toho tu budou i klasické sudy se střelným prachem. Není tedy problém ty sudy odpálit v blízkosti nepřátel a když je v blízkosti těch plynových samotný Shay tak si na tvář nasadí speciální plynovou masku (po zmáčknutí příslušného tlačítka). Boje proti asasínům budou složitější, budou více útočit, používat kouřové bomby a po většinu souboje je budete nahánět. Vylepšení se dočkal i orlí pohled pro lepší ochranu před nepřáteli. Dokáže odhalit nepřátele, kteří nepozorovaně splynuli s davem a nebo k detekci již schovaných nepřátel v různých úkrytech.Během hraní jistě potkáme nějaké známe postavy již z dřívějších dílů. V Gameplay traileru (na který se můžete podívat níže) si můžete všimnout Haythama Kenwaye známého z třetího dílu jako otce Connora.

Historie dílů odehrávající se na americkém kontinentu

Zda tento díl bude poslední hrou ze série odehrávající se na americkém kontinentu není jisté. První historický pohled do USA nám nabídl až třetí díl této série. Zavedl nás konkrétně ke konci 18. století do doby kdy probíhala americká válka za nezávislost. Klíčová města hry byly Boston a New York. Hra sebou přinesla také úžasné námořní bitvy. Hlavním hrdinou byla postava Indiánského původu Ratonhnhaké:ton nebo jak ho známe mi – Connor Kenway. Hra též dostala DLC, která ukázala alternativní verzi historie.


Další hrou z USA byl Assassin's Creed Liberation, které původně vyšlo pro kapesní konzoli PS Vita. Začátkem tohoto roku se podívala i na monitory PC v HD verzi. Příběh nás zavádí do Louisiany, na kterou má zálusk španělská armáda. Konkrétně do New Orleans roku 1765. Též se podíváme do bažin kde jsme se stali svědky Voodoo rituálů. Náplní příběhů je též boj proti otroctví. Jde o úplně první AC hru, ve které hrajeme za asasína ženského pohlaví – Aveline de Grandpré.


Zatím posledním dílem z USA je Assassin's Creed IV. Black Flag. Jelikož si lidé zamilovali námořní bitvy z třetího dílu, bylo by tedy chybou toho nevyužít. Tato hra nás zavedla více na Jih a to do Karibiku. Příběh začíná rokem 1715 v době Bukanýrské. Plavili jsme se po vodách Karibiku v obrovském otevřeném světě. Důležitými lokacemi byly například Havana, Kingston nebo Nassau. Hlavní postavou této hry byl pirát a později asasín Edward Kenway (otec Hathama Kenwaye). Hra též dostala příběhové DLC. Zhostíme se ovládání bývalého otroka nynějšího asasína, kterého můžeme znát jako lodivoda z Edwardova příběhu jako kormidelníka – Adéwalého.


Poslední slova

Na hře pracuje Bulharská pobočka Ubisoftu – Ubisoft Sofia. Pohon hry opět obstará AnvilNext Engine. Assassin's Creed Rogue je ohlášen pouze pro konzole starší generace a to PS3 a X-Box 360. Jiné platformy mají smůlu avšak se nevylučuje případné vydání i pro PC. Hra vychází ve stejné datum jako očekávané Assassin's Creed Unity a to 13. Listopadu 2014 v anglické lokalizaci.


Assassin’s Creed: Rogue na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Těším se
  • Lov bývalých bratrů
  • Námořní bitvy
  • Staré známé postavy
  • Nové lokace
Bojím se
  • Že zruší PC verzi?
Shrnutí: Assassin's Creed Rogue nám ukáže jiný pohled na bratrstvo amerického kontinentu. V kůži nové postavy se vrhneme do velkého lovu bývalých bratrů za jejich zradu.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Preview: Assassin's Creed Rogue - V roli lovce asasínů
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Desmond Miles    caukyy
Kde je psáno že jsem ji stáhnul?
Desmond Milesdesmond-miles17917
    11.11.2014 17:48
Desmond Miles

caukyy
Kde je psáno že jsem ji stáhnul?

caukyy   2x   Desmond Miles: Prosím tě nevytahuj se pořád že si dohrál stáhnutou hrucaukyycaukyy13399    10.11.2014 00:07 caukyy

Desmond Miles: Prosím tě nevytahuj se pořád že si dohrál stáhnutou hru

Desmond Miles   2x   Mně osobně hra vůbec nezklamala. Mohu jen doporučit :thumbup:Desmond Milesdesmond-miles17917    9.11.2014 16:57 Desmond Miles

Mně osobně hra vůbec nezklamala. Mohu jen doporučit :thumbup:

Bruce Wayne   1x   Díky :-) ... Já se za PC verzi zlobit nebudu... Jen ať to sem perou! :-D ... Jako každý jiný Assassin's Creed tak i tenhle vypadá hodně do dobře :-)Bruce Waynebruce-wayne24219    9.11.2014 13:26 Bruce Wayne

Díky :-) ... Já se za PC verzi zlobit nebudu... Jen ať to sem perou! :-D ... Jako každý jiný Assassin's Creed tak i tenhle vypadá hodně do dobře :-)

shifty205   1x   PC verze bude, už to myslím i tak něják oznámili a navíc by si ubi nenechal utéct příležitost jak vydělat další prašule. :-D Jinak pěkný článek. :thumbup:shifty205shifty20525266    9.11.2014 10:42 shifty205

PC verze bude, už to myslím i tak něják oznámili a navíc by si ubi nenechal utéct příležitost jak vydělat další prašule. :-D Jinak pěkný článek. :thumbup:

O autorovi blogu

Bruce Wayne
Bruce Wayne
Muž, 23 let, České Budějovice

Vítejte na mém profilu!

Jmenuji se Bruce Wayne – jsem miliardář, playboy a filantrop.

Jsem vlastníkem firmy zvané Wayne Enterprises – tedy blog zde na zingu... Píši zde recenze, články a další možné. Ale co píšu to píšu, baví mě to a rád debatuji :-) . Mám svůj názor a rád se o něj dělím.

Jsem hráč co vyrostl spíše na konzoli a to na PS One a PS2… PS3 vystřídali rovnou dva počítače a nyní to kombinuji s hraním na PS4.

"I made a promise on the grave of my parents that I would rid this city of the evil that took their lives"

Tak jo...

Myslím, že nemá cenu vypisovat co všechno mne baví… Zjistil jsem, že poslední dobou se to dost často mění protože vychází stálé nové a nové věci. U her se však stejně pokusím něco vypsat. Vypsal bych nějaký ten žebříček, ale určit jeho pořadí bych musel svést velký souboj sám se sebou…

Mezi mé nejoblíbenější herní díla patří: Batman Arkham Universe, Série Metal Gear Solid, Mass Effect, Zaklínač, Resident Evil/Biohazard a takový jeho odkaz The Evil Within, Crysis, The Last of Us, Uncharted, Max Payne, Bioshock, Deus Ex, Assassin's Creed, Until Dawn… Takže vidíte je toho vážně dost a i víc co jsem zde nenapsal (třeba Old Schoolovky). Samozřejmě to není ani nijak seřazené – vypsal jsem hry co mi zrovna prošli hlavou. Rád hry kupuji a jsem krabičkář…

Z knih a komiksů: nejraději preferuji Batmana, Zaklínače, Pána prstenů, Metro 203_ a jiné.

Filmy a seriály: U filmů se též nejde nějak rozhodnout… Jsou jich kvanta, ale mezi ty nej patří Bondovky, Tarantinovky (žánry sámy o sobě), mafiánské filmy, Sci-fi/Fantasy, Horory, nebo filmy o přežití v postapo světě (Mad Max). V seriálech už však mám svůj Top č. 1 a tím je Britský seriál Červený Trpaslík! A pak už se to veze na The Walking DEAD, Gotham, Dexter, Preacher, Lucifer, South Park, Arrow, Spartacus a stovka dalších. Taky dost ujíždim na trilogii Evil Dead a jeho seriálová verze je dost velkým překvápkem...

"We have been here before. We watch your petty world slumbering. You cannot defy the cold of our steel. You can only surrender."

- King of the Wild Hunt

Muzika: Vyrůstal jsem na německé kapele RAMMS+EIN a na starých klasikách ze staré školy jako Deep Purple, AC/DC, Black Sabbath (Ozzy), Rob Zombie a jiné. Též do mých klasik spadá i Johnny Cash. Preferuji tedy Rock, Metal, Rock 'n' Roll a bla bla bla… Hodně časů strávím při poslechu Soundtracků – Hanz Zimmer a Two Steps from Hell mluví za vše.

Přátelé mě znají pod přezdívkou ScarFace nebo CHUCK... Především jako ScarFace_V8 – ScarFace protože mám hodně rád tento film a V8 protože mám rád Americké osmi-válcové motory.

Můj stroj. A ne – nemyslím Batmobile...

CPU: AMD A8 3870 3.0GHz Black Edition

GPU: AMD Radeon HD 7850 DC2 2GB DDR5

Deska: Gigabyte GA-A75M-UD2H

RAM: Kingston 8GB DDR3

Zdroj: Seasonic 500W

"I'm going to show the Arkham Knight what happens when he messes with my city!"

Tímto bych to chtěl zakončit... Pokud si mě chcete přidat do přátel – přidejte a přidám taky... Budu jenom rád...

Tak Ádios.

Založit herní BLOG