Uživatel nepřihlášen
Wayne Enterprises
RSS kanál blogu
Píše: Bruce Wayne - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Wayne Enterprises

Recenze DLC: The Evil Within: The Consequence

Pondělí 27.4.2015 19:53 - Autor: Bruce Wayne
To se mi líbí

Recenze DLC: The Evil Within: The ConsequenceDočkali jsme se. Druhé DLC, které rozvětvuje původní příběh a vysvětluje to co je nutné vysvětlit už konečně dorazilo na naše herní zařízení. Zda se ponese ve stejném duchu jako předchůdce (recenzi si můžete přečíst na tomto odkaze) se dozvíte v této recenzi.


Užívejte temnotu

Příběh DLC The Consequence navazuje tam kde The Assignment skončilo. Kidmanová, pronásledována jak Ruvikem a jeho monstrem, které si na nás jaksi posvítí tak tajemným šéfem ještě tajemnější společnosti Mobius. Dostává se hlouběji a hlouběji do pravdy o vzniku tohoto místa ve STEMU, hloubky vztahu Jimeneze s Ruvikem a i do samotné minulosti Sebastiena a Josepha. Příběh je opět rozdělen do dvou kapitol a na původní navazuje s třetí kapitolou. Opět si v kůži Juli Kidmanové projdeme úplně nové lokace, ale také zavítáme na ty staré známé.


Nové prvky

Ve většině prvcích se Konsekvence od prvního DLC tolik neliší – opět budeme odkázáni na světlo a nutnost využití skrýší a prostředků k odlákání pozornosti nepřátel. V některých situacích veledůležitou baterku, která v této hře znamená opravdu hodně vystřídá zelené chemické osvětlení. Též tiché zabití zezadu dostalo možnost namísto zasekávání jim sekyr do hlavy tak je můžeme shodit z římsy. V některých částech nám hra dovolí používat zbraně, ale není to tak, že to ze hry udělá střílečku… munice sice bude dost, ale jakmile hra zavelí tak si nezastřílíme.


Na co opět budeme trpět je především výdrž Kidmanové při běhu, která je opět omezená na tu nejkratší.

Opět se nám sem vrací naše ukládací kočička a ukládání zůstalo tedy stejné. Obtížnost také zůstala zachována – stejně jako to bylo v původním DLC tak se nám po jeho dohrání odemkne obtížnost nazvaná KURAYAMI, která jistě kdekomu způsobila nemalé potíže. Při jejím zvolením si doslova užijeme temnotu na jejíž osvětlení bude naše baterka sotva dostačující. Nechybí ani návrat logických hádanek a secretů, které budeme nacházet – trezory, vedlejší místnosti, šneky… Ehm ano – nechyběly ani v původním DLC a jejich prvotní nečekané objevení vás 'vystraší' více jak setkání s nepřáteli.


Optimalizace je opět na dobré úrovni. Počet snímků za sekundu je možné nastavit na 30 nebo 60 tak ani v tomto DLC se veliké poklesy nekonají a hra i na těch 60 FPS běží stabilně.

Nepřátelé

Opět prozradím pouze to, že se objeví klasičtí The Haunted (Ruvikovo i Mobiusu), Cadaver neboli milé explodující 'zvířátko' a návrat hlásí i sexy nožka nazvaná Shade aby nám pořádně zatopila. Zbytek už nechám na vás.

Ta tu prostě nesmí chybět...
Ta tu prostě nesmí chybět...

Zakončení

DLC The Consequence je možné koupit na sTeamu za 9,99 Euro a nabídne nám opět přibližně něco přes tři hodiny herní doby a sebere dalších 6 GB na disku. První část vyjde na stejnou částku. Též je možné zakoupit si Season Pass za 20 Euro, který nám zajistí i vlastnictví příštího DLC kde se na kolekci map vtělíme do kůže Keepera nebo-li jednoho z Bossů ve hře.

DLC jde ve stejných šlépějích jako první část a zodpovědělo většinu otázek kladené na původní příběh. Avšak přibyly úplně nové otázky, na které nám nejspíše odpoví The Evil Within 2… Tango Gameworks – perte to do mne!

The Evil Within na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
The Evil Within
» Více o hře
Líbí se mi
  • Monstra
  • Rozšíření obranyschopnosti
  • Hádanky a jejich logické řešení
  • Odpovědi
  • Nové otázky
  • KURAYAMI
  • Náznak na druhý díl
Vadí mi
  • Kratší
Verdikt: Už druhé ze tří DLC se nám dostalo na naše herní zařízení a opět obohatilo původní příběh o odpovědi, ale i o nové otázky. DLC jde opět hodnotit jako kvalitní hororový film a tak mu tedy opět dávám 10/10.
Tisk
Štítky: The Evil Within
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Recenze DLC: The Evil Within: The Consequence
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Bruce Wayne    Taky mne celkem překvapilo, že ta DLC zde na Zingu nemají vlastní profil když třeba DLC Dead Kings k AC profil dostalo... Jinak já co jsem pustil TEW poprvé (ještě se Sebem) tak jsem byl tímto světem úplně pohlcen a vlastně tohle je vůbec první hra, která mne donutila koupit Season Pass... :-)Bruce Waynebruce-wayne24219    28.4.2015 14:45 Bruce Wayne

Taky mne celkem překvapilo, že ta DLC zde na Zingu nemají vlastní profil když třeba DLC Dead Kings k AC profil dostalo... Jinak já co jsem pustil TEW poprvé (ještě se Sebem) tak jsem byl tímto světem úplně pohlcen a vlastně tohle je vůbec první hra, která mne donutila koupit Season Pass... :-)Komentář byl autorem naposledy upraven 28.4.2015 20:26

Původní verze před úpravami:Taky mne celkem překvapilo, že ta DLC nemají vlastní profil když třeba DLC Dead Kings k AC profil dostalo... Jinak já co jsem pustil TEW poprvé (ještě se Sebem) tak jsem byl tímto světem úplně pohlcen a vlastně tohle je vůbec první hra, která mne donutila koupit Season Pass... :-)

Jsem zpět   1x    :thumbup: aspoň někdo si těchto parádních DLC na Zingu všimlJsem zpětjsem-zpet30143    28.4.2015 14:12 Jsem zpět

:thumbup: aspoň někdo si těchto parádních DLC na Zingu všiml

O autorovi blogu

Bruce Wayne
Bruce Wayne
Muž, 23 let, České Budějovice

Vítejte na mém profilu!

Jmenuji se Bruce Wayne – jsem miliardář, playboy a filantrop.

Jsem vlastníkem firmy zvané Wayne Enterprises – tedy blog zde na zingu... Píši zde recenze, články a další možné. Ale co píšu to píšu, baví mě to a rád debatuji :-) . Mám svůj názor a rád se o něj dělím.

Jsem hráč co vyrostl spíše na konzoli a to na PS One a PS2… PS3 vystřídali rovnou dva počítače a nyní to kombinuji s hraním na PS4.

"I made a promise on the grave of my parents that I would rid this city of the evil that took their lives"

Tak jo...

Myslím, že nemá cenu vypisovat co všechno mne baví… Zjistil jsem, že poslední dobou se to dost často mění protože vychází stálé nové a nové věci. U her se však stejně pokusím něco vypsat. Vypsal bych nějaký ten žebříček, ale určit jeho pořadí bych musel svést velký souboj sám se sebou…

Mezi mé nejoblíbenější herní díla patří: Batman Arkham Universe, Série Metal Gear Solid, Mass Effect, Zaklínač, Resident Evil/Biohazard a takový jeho odkaz The Evil Within, Crysis, The Last of Us, Uncharted, Max Payne, Bioshock, Deus Ex, Assassin's Creed, Until Dawn… Takže vidíte je toho vážně dost a i víc co jsem zde nenapsal (třeba Old Schoolovky). Samozřejmě to není ani nijak seřazené – vypsal jsem hry co mi zrovna prošli hlavou. Rád hry kupuji a jsem krabičkář…

Z knih a komiksů: nejraději preferuji Batmana, Zaklínače, Pána prstenů, Metro 203_ a jiné.

Filmy a seriály: U filmů se též nejde nějak rozhodnout… Jsou jich kvanta, ale mezi ty nej patří Bondovky, Tarantinovky (žánry sámy o sobě), mafiánské filmy, Sci-fi/Fantasy, Horory, nebo filmy o přežití v postapo světě (Mad Max). V seriálech už však mám svůj Top č. 1 a tím je Britský seriál Červený Trpaslík! A pak už se to veze na The Walking DEAD, Gotham, Dexter, Preacher, Lucifer, South Park, Arrow, Spartacus a stovka dalších. Taky dost ujíždim na trilogii Evil Dead a jeho seriálová verze je dost velkým překvápkem...

"We have been here before. We watch your petty world slumbering. You cannot defy the cold of our steel. You can only surrender."

- King of the Wild Hunt

Muzika: Vyrůstal jsem na německé kapele RAMMS+EIN a na starých klasikách ze staré školy jako Deep Purple, AC/DC, Black Sabbath (Ozzy), Rob Zombie a jiné. Též do mých klasik spadá i Johnny Cash. Preferuji tedy Rock, Metal, Rock 'n' Roll a bla bla bla… Hodně časů strávím při poslechu Soundtracků – Hanz Zimmer a Two Steps from Hell mluví za vše.

Přátelé mě znají pod přezdívkou ScarFace nebo CHUCK... Především jako ScarFace_V8 – ScarFace protože mám hodně rád tento film a V8 protože mám rád Americké osmi-válcové motory.

Můj stroj. A ne – nemyslím Batmobile...

CPU: AMD A8 3870 3.0GHz Black Edition

GPU: AMD Radeon HD 7850 DC2 2GB DDR5

Deska: Gigabyte GA-A75M-UD2H

RAM: Kingston 8GB DDR3

Zdroj: Seasonic 500W

"I'm going to show the Arkham Knight what happens when he messes with my city!"

Tímto bych to chtěl zakončit... Pokud si mě chcete přidat do přátel – přidejte a přidám taky... Budu jenom rád...

Tak Ádios.

Založit herní BLOG